Visa världen vilken temadag du älskar med vår exklusiva Temadagar-keps! Denna modell är perfekt för dig som vill göra vardagen lite roligare, här med den klassiska texten “kanelbullens dag” broderad framtill. En rolig och personlig detalj som gör att du står ut och sprider lite glädje vart du än går.
Tillverkad i 100% borstad och tvättad bomull från Beechfield B655, ger kepsen en mjuk, skön känsla och en snygg vintagelook som funkar både på stan och på helgens äventyr. Med låg profil, avslappnad passform och strukturlös topp blir den både bekväm och trendig.
Praktiska detaljer som för-böjd skärm, ventilerande sömmar och justerbart tygband med mässingsspänne gör att kepsen sitter perfekt på just ditt huvud. De flesta färger har vit text, medan Vintage Sand och Vintage Stone sticker ut med svart textk alltid lika snyggt!
Perfekt som present till temadagsfantasten eller som en kul accessoar i din egen temadagskollektion. Fira Kanelbullens dag (och alla andra temadagar) med stil!
Skötselråd
| Allmänt | Undvik långvarig exponering för direkt solljus för att bibehålla form och färg. |
| Tvättråd | Handtvätta försiktigt i kallt vatten med milt tvättmedel. |
| Torkning | Låt torka plant, undvik att använda torktumlare. |
| Förvaring | Förvara svalt, torrt och skyddad från solljus. |













Recensioner
Det finns inga recensioner än.